Y40224K22000T6R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.22 kOhms ±0.01% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y40224K22000T6R
DigiKey Part Number
804-Y40224K22000T6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y40224K22000T6R
Description
V/N 303262U 4K2200 0.01% B T 157
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)