Y212315R0000B9R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 804-Y212315R0000B9R-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | Y212315R0000B9R |
Description | VPR221SZT 15R0000 0.1% T/R |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 Ohms ±0.1% 8W Chip Resistor TO-220-4 Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Moisture Resistant, Non-Inductive |
Mfr | Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Bulk | Package / Case TO-220-4 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.400" L x 0.360" W (10.15mm x 9.15mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.158" (4.01mm) |