Y175210R0000A0L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Image for Y175210R0000A0L is not available
Y175210R0000A0L
DigiKey Part Number
Y175210R0000A0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y175210R0000A0L
Description
RES 10 OHM 1W 0.05% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±0.05% 1W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil
Category
Composition
Mfr
Features
Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)