Image for Y174928R0950Q9L is not available
Y174928R0950Q9L
DigiKey Part Number
Y174928R0950Q9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y174928R0950Q9L
Description
RES 28.095 OHM .3W .02% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28.095 Ohms ±0.02% 0.3W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Y174928R0950Q9L Models
Category
Composition
Mfr
Features
Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm)