Y17467K50000F0R
DigiKey Part Number
Y17467K50000F0R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y17467K50000F0R
Description
RES SMD 7.5K OHM 1% 0.6W J LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.5 kOhms ±1% 0.6W Chip Resistor 3017 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil
EDA/CAD Models
Y17467K50000F0R Models
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)