Y174650R0000Q9R
DigiKey Part Number
804-1124-2-ND - Tape & Reel (TR)
804-1124-1-ND - Cut Tape (CT)
804-1124-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y174650R0000Q9R
Description
RES SMD 50 OHM 0.02% 0.6W J LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Ohms ±0.02% 0.6W Chip Resistor 3017 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil
EDA/CAD Models
Y174650R0000Q9R Models
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)