Image for Y174630R0000B5R is not available
Y174630R0000B5R
DigiKey Part Number
Y174630R0000B5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y174630R0000B5R
Description
V/N 303140 30R000 0.1% BT 155754
Manufacturer Standard Lead Time
50 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms ±0.1% 0.6W Chip Resistor 3017 J-Lead Non-Inductive Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Y174630R0000B5R Models
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Strip
Package / Case
3017 J-Lead
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)