Image for Y174610K0000T0L is not available
Y174610K0000T0L
DigiKey Part Number
Y174610K0000T0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y174610K0000T0L
Description
RES SMD 10KOHM 0.01% 0.6W J LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms ±0.01% 0.6W Chip Resistor 3017 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil
EDA/CAD Models
Y174610K0000T0L Models
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)