Y17454K99000B0R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
4.99 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 2512 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil
Y17454K99000B0R
DigiKey Part Number
Y17454K99000B0R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y17454K99000B0R
Description
RES SMD 4.99K OHM 1/4W J LEAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
Y17454K99000B0R Models
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)