Y1745274R000F9R
DigiKey Part Number
Y1745274R000F9R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y1745274R000F9R
Description
RES SMD 274 OHM 1% 1/4W J LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
274 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 2512 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil
EDA/CAD Models
Y1745274R000F9R Models
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)