Y174514K0000Q2R
DigiKey Part Number
Y174514K0000Q2R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y174514K0000Q2R
Description
RES SMD 14K OHM 0.16W J LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 kOhms ±0.02% 0.16W Chip Resistor 2512 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Y174514K0000Q2R Models
Category
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 J-Lead
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)