Y169050R0000Q9L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50 Ohms ±0.02% 8W Through Hole Resistor TO-220-4 Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Y169050R0000Q9L
DigiKey Part Number
804-Y169050R0000Q9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y169050R0000Q9L
Description
VPR221ZT 50R000 0.02%
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Active
Supplier Device Package
TO-220-4
Resistance
Size / Dimension
0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.845" (21.46mm)