Image for Y1628251R000A9R is not available
Y1628251R000A9R
DigiKey Part Number
Y1628251R000A9R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y1628251R000A9R
Description
VSMP2512 251R000 TCR0.2 0.05% S
Detailed Description
251 Ohms ±0.05% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Y1628251R000A9R Models
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Packaging
Strip
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)