Y1628100K000Q9R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
100 kOhms ±0.02% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y1628100K000Q9R
DigiKey Part Number
804-Y1628100K000Q9R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y1628100K000Q9R
Description
VSMP2512 100K000 TCR0.2 0.02% S
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)