Y162758K0708T0R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
58.0708 kOhms ±0.01% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y162758K0708T0R
DigiKey Part Number
804-Y162758K0708T0R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y162758K0708T0R
Description
VSMP2010 58K0708 TCR0.2 0.01% B
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)