Y162757K6000B0R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 804-Y162757K6000B0R-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | Y162757K6000B0R |
Description | VSMP2010 57K600 TCR0.2 0.1% B T |
Manufacturer Standard Lead Time | 34 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 57.6 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Non-Inductive Metal Foil |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Non-Inductive |
Mfr | Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C |
Packaging Bulk | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Resistance | Supplier Device Package |
Tolerance | Size / Dimension 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) |
Power (Watts) | Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm) |