Y16263K01000T13R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.01 kOhms ±0.01% 0.3W Chip Resistor Nonstandard Non-Inductive Metal Foil
Y16263K01000T13R
DigiKey Part Number
804-Y16263K01000T13R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y16263K01000T13R
Description
V/N 303136 3K0100 0.01% B T 1555
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
Nonstandard
Resistance
Size / Dimension
0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)