Y16254K02000Q23R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.02 kOhms ±0.02% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y16254K02000Q23R
DigiKey Part Number
804-Y16254K02000Q23R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y16254K02000Q23R
Description
V/N 303135 4K0200 0.02% B T 1555
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)