Y16242K66400T23R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.664 kOhms ±0.01% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y16242K66400T23R
DigiKey Part Number
804-Y16242K66400T23R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y16242K66400T23R
Description
V/N 303134 2K6640 0.01% B T 1555
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)