Y1624270R000Q0W is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
270 Ohms ±0.02% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y1624270R000Q0W
DigiKey Part Number
804-Y1624270R000Q0W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y1624270R000Q0W
Description
VSMP0805 270R000 TCR0.2 0.02% B
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)