Y14969K10000T0W
DigiKey Part Number
804-Y14969K10000T0W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y14969K10000T0W
Description
VSM1206 9K1000 TCR2 0.01% B W
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.1 kOhms ±0.01% 0.15W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)