Image for Y144130K0000B9L is not available
Y144130K0000B9L
DigiKey Part Number
Y144130K0000B9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y144130K0000B9L
Description
RES 30K OHM 1W 0.1% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.49mm)