Y112315R0000T0L
DigiKey Part Number
Y112315R0000T0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y112315R0000T0L
Description
RES SMD 15 OHM 0.01% 8W TO220-4
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Ohms ±0.01% 8W Chip Resistor TO-220-4, SMD Non-Inductive Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Y112315R0000T0L Models
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
TO-220-4, SMD
Size / Dimension
0.615" L x 0.400" W (15.62mm x 10.16mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.158" (4.01mm)