Y08753K30000T0L is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for Y08753K30000T0L is not available
Y08753K30000T0L
DigiKey Part Number
Y08753K30000T0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y08753K30000T0L
Description
RES 3.3K OHM .3W .01% RADIAL
Detailed Description
3.3 kOhms ±0.01% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
EDA/CAD Models
Y08753K30000T0L Models
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)