Y087530K0000T0L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Similar
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Image for Y087530K0000T0L is not available
Y087530K0000T0L
DigiKey Part Number
Y087530K0000T0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y087530K0000T0L
Description
RES 30K OHM .3W .01% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 kOhms ±0.01% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
EDA/CAD Models
Y087530K0000T0L Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)