Y07933K69800B9L is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
3.698 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil
Y07933K69800B9L
DigiKey Part Number
804-Y07933K69800B9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y07933K69800B9L
Description
RCK02T 3K69800 0.1%
Detailed Description
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Supplier Device Package
Radial
Resistance
Size / Dimension
0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)