Y07931R00000F0L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Image for Y07931R00000F0L is not available
Y07931R00000F0L
DigiKey Part Number
Y07931R00000F0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y07931R00000F0L
Description
RES 1 OHM 0.6W 1% RADIAL
Detailed Description
1 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
EDA/CAD Models
Y07931R00000F0L Models
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)