Y078620K0000T0L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 21
20 kOhms ±0.01% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Y078620K0000T0L
DigiKey Part Number
Y078620K0000T0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y078620K0000T0L
Description
RES 20K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
Y078620K0000T0L Models
Temperature Coefficient
±1ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)