Image for Y07852K40000C0L is not available
Y07852K40000C0L
DigiKey Part Number
Y07852K40000C0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y07852K40000C0L
Description
RES 2.4K OHM 0.25% 0.6W RADIAL
Detailed Description
2.4 kOhms ±0.25% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)