Y0090174K650Q9L
DigiKey Part Number
Y0090174K650Q9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y0090174K650Q9L
Description
RES 174.65K OHM 1W 0.02% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
174.65 kOhms ±0.02% 1W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil
EDA/CAD Models
Y0090174K650Q9L Models
Features
Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)