Y00897K32000FR1R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
7.32 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil
Y00897K32000FR1R
DigiKey Part Number
804-Y00897K32000FR1R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y00897K32000FR1R
Description
RNC90Y7K3200FR 155633
Detailed Description
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)
Failure Rate
R (0.01%)