Y0078100R000B0L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
100 Ohms ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Y0078100R000B0L
DigiKey Part Number
Y0078100R000B0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y0078100R000B0L
Description
RES 100 OHM .3W .1% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
Y0078100R000B0L Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
0.0ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.450" (11.43mm)