Image for Y0012220R000B9L is not available
Y0012220R000B9L
DigiKey Part Number
Y0012220R000B9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y0012220R000B9L
Description
RES 220 OHM 1.5W 0.1% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Y0012220R000B9L Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.49mm)