Y000710R0000A9L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
10 Ohms ±0.05% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Y000710R0000A9L
DigiKey Part Number
Y0007-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y000710R0000A9L
Description
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
Y000710R0000A9L Models
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)