MMU01020C4128GB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.12 Ohms ±2% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MMU01020C4128GB300
DigiKey Part Number
749-MMU01020C4128GB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020C4128GB300
Description
MMU 0102-50 2% BL 4R12
Detailed Description
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)