CMB02070X1500GB200
DigiKey Part Number
CMB-150TR-ND - Tape & Reel (TR)
CMB-150CT-ND - Cut Tape (CT)
CMB-150DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMB02070X1500GB200
Description
RES SMD 150 OHM 2% 1W 0207
Detailed Description
150 Ohms ±2% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Carbon Film
EDA/CAD Models
CMB02070X1500GB200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)