CMB02070X1004GB200
DigiKey Part Number
749-1401-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1401-1-ND - Cut Tape (CT)
749-1401-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMB02070X1004GB200
Description
RES SMD 1M OHM 2% 1W 0207
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 MOhms ±2% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Carbon Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMB02070X1004GB200 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
MELF, 0207
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)