AC05AT0001009JAC00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC05AT0001009JAC00 |
Description | RES 10 OHM 5% 5W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AC05AT0001009JAC00 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient -10/ -80ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 250°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.295" Dia x 0.709" L (7.50mm x 18.00mm) |