VJ2220Y332MXUSTX1
DigiKey Part Number
720-VJ2220Y332MXUSTX1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2220Y332MXUSTX1
Detailed Description
3300 pF ±20% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
X1
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)