VJ1825Y104JBEAT4X
DigiKey Part Number
VJ1825Y104JBEAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1825Y104JBEAT4X
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 500V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1825Y104JBEAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)