VJ1210Y683JLCAJ32 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 720-VJ1210Y683JLCAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ1210Y683JLCAJ32 |
Description | CAP CER 68000 PF 200V X7R 1210 P |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.068 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ1210Y683JLCAJ32 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features High Temperature |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.076" (1.94mm) |