VJ1210Y105KXAAT
DigiKey Part Number
720-1822-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1822-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1822-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210Y105KXAAT
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Detailed Description
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1210Y105KXAAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)