VJ1206Y473JBCAT4X
DigiKey Part Number
VJ1206Y473JBCAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y473JBCAT4X
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206Y473JBCAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension
0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)