VJ1206Y472JLJAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ1206Y472JLJAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y472JLJAJ32
Description
CAP CER 4700 PF 16V X7R 1206 PB
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206Y472JLJAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)