VJ1206Y102KXAAC
DigiKey Part Number
720-VJ1206Y102KXAACTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1206Y102KXAACCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1206Y102KXAACDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y102KXAAC
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206Y102KXAAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)