VJ1206H333KXAAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
VJ1206H333KXAAT
DigiKey Part Number
VJ1206H333KXAAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206H333KXAAT
Description
CAP CER 0.033UF 50V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1206H333KXAAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)