VJ0805Y334JXXRW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 4,795
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
0.33 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y334JXXRW1BC
DigiKey Part Number
VJ0805Y334JXXRW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y334JXXRW1BC
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y334JXXRW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)