VJ0805Y222JXCCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
TDK
Parametric Equivalent
KEMET
2200 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y222JXCCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0805Y222JXCCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y222JXCCW1BC
Description
CAP CER 2200PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y222JXCCW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%