VJ0805Y181KXBPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Datasheet
180 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y181KXBPW1BC
DigiKey Part Number
VJ0805Y181KXBPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y181KXBPW1BC
Description
CAP CER 180PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y181KXBPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)