VJ0805Y104JXAMR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y104JXAMR
DigiKey Part Number
720-VJ0805Y104JXAMRTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0805Y104JXAMRCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ0805Y104JXAMRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y104JXAMR
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y104JXAMR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)